19.04.2023

Raiespordi maailmameistrivõistlusi toetab rahvusvaheline kogukond

Raiespordi maailmameistrivõistlusi Eestis korraldab Eesti Metsaselts, kuid mitte üksi. Lisaks kodumaistele toetajatele ja koostööpartneritele on võistluste taga ka rahvusvaheline kogukond Rahvusvahelise Raiespordivõistluste Assotsiatsioon IALC.

IALC ühendab kahekümne kaheksa riigi raiespordi võistluste korraldamisega tegelevat organisatsiooni. Ka maailmameistrivõistlusi korraldavad just needsamad liikmesorganisatsioonid, IALC toetab rahvusvahelise planeerimise ja ka sponsorite leidmisega. Samuti on IALC tegevusvaldkond võistluste reeglite ja tulemuste mõõteviiside väljatöötamine.

IALC tegevust juhib president, kelleks alates 2018. aastast on sakslanna Sandra Schwender. Sandra rääkis, et ta on esimene naine selles ametis. IALC tegevusega on ta seotud juba aastaid, 2014. aastal valiti ta Saksamaa poolt IALC juhatusse, kus ta tegutses tehnilises komisjonis.

Sandra Schwender lisas, et tema presidendiametisse astumine toimus väga keerulisel ajal. „Silmitsi tuli seista kahe järjestikkuse suure kriisiga - koroonapandeemia ning seejärel Ukraina sõda. Need kaks kriisi põhjustasid ka asja, mida kunagi varem pole juhtunud! Nimelt olime sunnitud ühe WLC (raiespordi maailmameistrivõistluste etapi) ära jätma ja kogu võistlustsükkel langes oma ajaloolisest kaheaastasest rütmist välja. Seepärast toimuvad ka järgmised võistlused juba aasta pärast ehk 2024. aasta septembris. Kus võistlused on, selgub alles Eesti võistluste ajal IALC üldkogul, kuid arutelus võimalike võõrustajariikidega juba käivad,“ rääkis Schwender.

Raiespordi maailmameistrivõistluste ajalugu ulatub tagasi aastasse 1970, kui esimese võistluse korraldasid tookordne Jugoslaavia ja Ungari. Algusaegade kohta pole täpsemat informatsiooni kahjuks säilinud ja rahvusvahelise organisatsiooni moodustamise algus pole päris kindel. Algne organisatsioon IOC võistluste korraldamisega palju ei tegelenud. Kuna aga võistluste korralduskulud olid riikidele üsna suured, saadeti 2004. aastal Torinos IOC laiali ja asutati praegune IALC.


 Loe lisaks

Kõik postitused
Kõik postitused

Pealtvaatajale

Võistlejale

Fännipakett

MTÜ Eesti Metsaselts
metsaselts@metsaselts.ee
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.