15.02.2023

Raiespordi MM-ile tuleb osalejaid 22 riigist üle maailma

19.-22. aprillini toimuvale raiespordi MMile on oodata ligi 300 võistlejat ja väliskülalist, kes Eestis veedetud nädala jooksul saavad lisaks võistlustel osalemisele tutvuda nii meie metsanduse ja loodusega kui ka kohaliku kultuuri ja linna meluga.

Kaugeimaks külaliseks Tartus toimuvale MMile on Jaapani koondis. Kõige lähemad külalised meie põhja- ja lõunanaabrid Soomest ja Lätist. Osalejaskond on kirju aga nagu võistluste nimigi ütleb, siis võib eeldada, et peamiselt on esindatud just metsarikkaimad riigid, kus metsandus, kutseoskused ja erialavõistlused on traditsiooniks juba aastakõmneid.

Kui meie lähinaabritele on Eesti võistlused juba tuttavad ja võistluskohadki peaaegu nagu kodused, siis kaugemate riikide koondised pole Eestis juba ammu käinud ja selle ajaga meil palju muutunud. Viimati oli raiesportlaste maailma paremik Eestis 2006. aastal, kui MM peeti Otepääl. Ka siis oli võistlejaid rohkem kui 20st riigist.

Nagu kõik asjad ajas muutuvad, siis käib ka MM ajaga kaasas. 2018. aastal Norras toimunud võistlustel peeti esimest korda arvestust naiste klassis, kas sel korral on naiste võistlusklass loodud ja võistlemas 11 kanget naist.

Võistluste start antakse 20. aprilli hommikul Maamessi Showarenal ja Eesti Maaülikooli linnakus asuva võistluskeskuse peaareenil. Stardis näeme!

 Loe lisaks

Kõik postitused
Kõik postitused

Pealtvaatajale

Võistlejale

Fännipakett

MTÜ Eesti Metsaselts
metsaselts@metsaselts.ee
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.