13.10.2022

Raiespordi meistrivõistlustel sai paika Eesti koondised

Selle aasta Eesti raiespordisarja viimane osavõistlus toimus augusti viimasel nädalavahetusel Jõhvis, kus selgusid kevadel toimuva raiespordi MM-i A ja B koondised.

Loomulikult selgitati välja ka Eesti meistrid – parimate metsanduslike kutseoskustega mehed ja naised.

Pingelisest konkurentsist tuli võitjana välja Taavi Ehrpais, kes kindlustas sellega endale pääsme maailmameistrivõistlustele.

Meistrivõistluste kaks päeva kulgesid tõelises suvekuumuses. Võistluskeskus oli sel korral Jõhvi muusikapargis ja võistlused peeti koos „Kogu pere metsapäevaga”. Külalisvõistlejatena tegid kaasa ka Soome ja Leedu rahvuskoondised.

Esimesel päeval peetud langetamisvõistlus viidi läbi Luua Metsanduskooli vastvalminud treeningkeskuses. Sealsetes suurepärastes tehnilistes tingimustes saavutas esikoha Helvis Koort, U24 klassi parim oli Peeter Mitt ja naiste klassis Karina Riive. Teise päeva võistlusalade säravaima tulemuse eest hoolitses Peeter Mitt, kes tegi ketivahetuses uue Eesti rekordi 9,08 sekundiga. See tulemus on tõelisest maailmaklassist ja hoopis teisest puust kui varasemad ajad.

Võistluste võitja aga selgus taas viimasel alal. Nagu raievõistlustel sageli juhtub, ei pea saama ühtegi alavõitu, et võita võistlus. Selleks tuleb saavutada kõige stabiilsemad ja kõrged punktisummad alade kokkuvõttes. Nii toimiski Taavi Ehrpais, kes kogus päeva lõpuks 1640 punkti. Teisele kohale tuli Jarro Mihkelson 1623 punktiga ja kolmandale kohale Tiit Reitel 1619 punktiga.

Võistluste projektijuhi Mart Kelgu sõnul pakub iga võistlus üllatusi ning need teevadki raievõistlustest vaatemängulise ja põneva alal. „Tiidu tulemus on suurepärane,„ sõnas Kelk. „Võistluskarussellis on ju mees olnud aastaid ja üksikalasid sooritanud suurepäraselt. Nüüd oli see päev, mil ta realiseeris oma võimed ja tegi kindlasti ka suures pildis väga hea punktisumma.“


 Loe lisaks

Kõik postitused
Kõik postitused

Pealtvaatajale

Võistlejale

Fännipakett

MTÜ Eesti Metsaselts
metsaselts@metsaselts.ee
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.